
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Voltage Supervisory |
| Output Type | Active Low, Open Drain |
| Max Supply Voltage | 6.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.8 V |
| Accuracy | 0.8 % |
| Threshold Voltage | 2.5 V |
| Reset | Manual Reset |
| Reset Timeout | 170 ms |
| Watchdog Timer | Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
Stock: 13
Distributors
pcbx
Unit Price$1.53485
Ext.Price$1.53485
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.53485 | $1.53485 |
| 10 | $1.35216 | $13.52160 |
| 25 | $1.26900 | $31.72500 |
| 50 | $1.19096 | $59.54800 |
| 100 | $1.11773 | $111.77300 |
| 300 | $1.09063 | $327.18900 |
| 500 | $1.06419 | $532.09500 |
| 1000 | $1.04188 | $1041.88000 |
